    Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-195-C2-R0
    Part No.:
    ATS-12G-195-C2-R0
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDATS-12G-195-C2-R0.pdf
    Description:
    HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766
    Shipping
    Inventory:25
    Comments
    In Stock:25
    Packaging:
    Tray
    Length:
    1.575" (40.00mm)
    Width:
    1.575" (40.00mm)
    Diameter:
    Fin Height:
    0.472" (12.00mm)
    Power Dissipation @ Temperature Rise:
    Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
    10.93°C/W @ 100 LFM