    Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-75-C2-R0
    Part No.:
    ATS-20F-75-C2-R0
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDATS-20F-75-C2-R0.pdf
    Description:
    HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766
    Shipping
    Inventory:25
    Comments
    In Stock:25
    Packaging:
    Tray
    Length:
    0.984" (25.00mm)
    Width:
    0.984" (25.00mm)
    Diameter:
    Fin Height:
    0.790" (20.00mm)
    Power Dissipation @ Temperature Rise:
    Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
    15.02°C/W @ 100 LFM