ATS-P2-60-C3-R0.pdf
| Image |  |
| Series | pushPIN™ | pushPIN™ | - | pushPIN™ | pushPIN™ |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Top Mount | Top Mount | Top Mount | Top Mount | Top Mount |
| Shape | Square, Fins | Square, Fins | Square, Fins | Square, Fins | Square, Fins |
| Length | 0.984" (25.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 1.063" (27.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 0.984" (25.00mm) |
| Width | 0.984" (25.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 1.063" (27.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 0.984" (25.00mm) |
| Diameter | - | - | - | - | - |
| Fin Height | 0.590" (15.00mm) | 0.984" (25.00mm) | 0.374" (9.50mm) | 0.236" (6.00mm) | 0.590" (15.00mm) |