C1E-31.250-10-1520-R.pdf
| Image |  |
| Series | C1E | C1E | C1E | C1E | C1E |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 32 MHz | 25 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 32 MHz |
| Frequency Stability | ±15ppm | ±30ppm | ±10ppm | ±15ppm | ±15ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | ±20ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±15ppm |
| Load Capacitance | 10pF | 20pF | 10pF | 10pF | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 80 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) | 0.020" (0.50mm) | 0.020" (0.50mm) | 0.020" (0.50mm) | 0.020" (0.50mm) |