GW JTLPS1.CM-JLKL-XX58-1-150-3-B-R33.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® E 2835 | DURIS® E 2835 | DURIS® E 2835 | DURIS® E 2835 | DURIS® E 2835 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | White, Cool | White, Warm | White, Cool | White, Cool | White, Warm |
| CCT (K) | 6500K | 2200K | 5700K | 5000K | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | 68lm (52lm ~ 84lm) | - | - | 76lm (64lm ~ 88lm) |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | 149 lm/W | - | - | 166 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 1411 | 1411 | 1411 | 1411 | 1411 |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |