GW JTLPS2.EM-KKLL-XX56-1-150-R33.pdf
| Color | White, Cool | White, Warm | White, Neutral | White, Warm | White, Warm |
| CCT (K) | 5700K | 3000K | 4000K | 2200K | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 170 lm/W | 153 lm/W | 170 lm/W | 140 lm/W | 153 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Supplier Device Package | 2835 | 2835 | 2835 | 2835 | 2835 |
| Size / Dimension | 0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm) | 0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm) | 0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm) | 0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm) | 0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |