GW PUSTA1.EM-NBPB-XX57-1-1050-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSCONIQ® P 3737 | OSCONIQ® P 3737 | OSCONIQ® P 3737 | OSCONIQ® P 3737 | OSCONIQ® P 3737 |
| Product Status | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Active | Active |
| Color | White, Cool | White, Cool | White, Warm | White, Cool | White, Neutral |
| CCT (K) | 5000K | 6500K | 2200K | 5000K | 4000K |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 1.05A | 1.05A | 1.05A | 1.05A | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.75V | 2.75V | 2.75V | 2.75V | 2.75V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 145 lm/W | 177 lm/W | 163 lm/W | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 70 | 70 | 70 | 80 |
| Current - Max | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 3-SMD | 3-SMD | 3-SMD | 1515 | 1515 |
| Size / Dimension | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) |