GW PUSTA1.PM-NBPD-XX59-1-1050-R18.pdf
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 1.05A | 1.05A | 1.05A | 1.05A | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.75V | 2.75V | 2.75V | 2.75V | 2.75V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 145 lm/W | 177 lm/W | 163 lm/W | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 70 | 70 | 70 | 80 |
| Current - Max | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Size / Dimension | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) |