SP-80X60-4-DK.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP-80X60-4-DK.
| Image |  |
| Manufacturer | AMX Solar | AMX Solar | AMX Solar | AMX Solar | AMX Solar |
| Series | AMX Solar | AMX Solar | AMX Solar | AMX Solar | AMX Solar |
| Package/Case | - | - | - | - | - |
| Packaging | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package | |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power (Watts) - Max | 670 mW | 210 mW | 370 mW | 210 mW | 370 mW |
| Current @ Pmpp | 440 mA | 40.7 mA | 69.3 mA | 40.7 mA | 69.3 mA |
| Voltage @ Pmpp | 1.5 V | 5.28 V | 5.28 V | 5.28 V | 5.28 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 490 mA | 44 mA | 75 mA | 44 mA | 75 mA |
| Type | Polycrystalline | Polycrystalline | Polycrystalline | Polycrystalline | Polycrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 1.8 V | 6.27 V | 6.27 V | 6.27 V | 6.27 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |
| Size / Dimension | 3.149" L x 2.362" W x 0.079" H (80.00mm x 60.00mm x 2.00mm) | 2.086" L x 1.181" W x 0.079" H (53.00mm x 30.00mm x 2.00mm) | 2.677" L x 1.456" W x 0.079" H (68.00mm x 37.00mm x 2.00mm) | 2.086" L x 1.181" W x 0.079" H (53.00mm x 30.00mm x 2.00mm) | 2.677" L x 1.456" W x 0.079" H (68.00mm x 37.00mm x 2.00mm) |