MAP40-1005.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAP40-1005.
| Image |  |
| Part Number | MAP40-3101G | MAP40-3500G | MAP40-1005G | MAP40-3000G | MAP40-3003G |
| Series | MAP40 (40W) | MAP40 (40W) | MAP40 (40W) | MAP40 (40W) | MAP40 (40W) |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame |
| Number of Outputs | 3 | 3 | 1 | 3 | 3 |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage - Output 2 | 24V | 12V | - | 12V | 15V |
| Voltage - Output 3 | -12V | -12V | - | -12V | -15V |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 5 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 6 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 1 | 3 A | 5 A | 8 A | 3 A | 3 A |
| Current - Output 2 | 1 A | 1 A | - | 2 A | 2 A |
| Current - Output 3 | 300 mA | 300 mA | - | 300 mA | 200 mA |
| Current - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 5 | - | - | - | - | - |
| Current - Output 6 | - | - | - | - | - |
| Power (Watts) | 40W | 40W | 40W | 40W | 40W |
| Voltage - Isolation | 2.6 kV | 2.6 kV | 2.6 kV | 2.6 kV | 2.6 kV |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) | 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) | 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) | 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) | 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) |