    Bivar Inc. FR4-3.5-UBW-F7P-6
    Part No.:
    FR4-3.5-UBW-F7P-6
    Manufacturer:
    Bivar Inc.
    Category:
    Light Pipes
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDFR4-3.5-UBW-F7P-6.pdf
    Description:
    LIGHT PIPE FLEXIBLE 3.5" 7.00MM
    Manufacturer:
    Bivar Inc.
    Series:
    FR4
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Color:
    Clear
    Configuration:
    Single
    Type:
    Flexible 3.5" (88.9mm) - Fiber Optic
    Mounting Type:
    Board/Panel Mount, Press Fit
    Lens Style:
    Round with Flat Top
    Lens Size:
    7.00mm