| Image |  |
| Manufacturer | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. |
| Series | SZ4 | SZ4 | SZ4 | SZ4 | SZ4 |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Clear | Diffused | Red, Green, Blue (RGB) | Smoke | Diffused |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| Type | Flexible 10" (254.0mm) | Flexible 6" (152.4mm) | Flexible 10" (254.0mm) | Flexible 6" (152.4mm) | Flexible 6" (152.4mm) |
| Lens Size | 5.10mm | 5.10mm | 5.10mm | 5.10mm | 5.10mm |