JE2835BWT-N-Z35EA0000-N0000001.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | 54lm (Typ) | 56lm (Typ) | 70lm (Typ) | 50lm (Typ) | 47lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 61lm (Typ) | 62lm (Typ) | 77lm (Typ) | 56lm (Typ) | 53lm (Typ) |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.04V | 2.86V | 2.86V | 2.86V | 2.86V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 134 lm/W | 145 lm/W | 179 lm/W | 131 lm/W | 124 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 90 | 80 | 95 | 95 |
| Current - Max | 240mA | 240mA | 240mA | 240mA | 240mA |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |