JK2835BWT-U-U35EC0000-N0000001.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | 114lm (Typ) | 97lm (Typ) | 103lm (Typ) | 99lm (Typ) | 120lm (Typ) |
| Current - Test | 100mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 9.2V | 6.35V | 6.35V | 6.35V | 6.35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 142 lm/W | 117 lm/W | 124 lm/W | 119 lm/W | 144 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 90 | 90 | 90 | 80 |
| Current - Max | 120mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm) | 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm) | 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm) | 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm) | 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) |