BAS70-06T-7-F.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAS70-06T-7-F.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Technology | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 70mA (DC) | 70mA (DC) | 70mA (DC) | 70mA (DC) | 70mA (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns | 5 ns | 5 ns | - | 5 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 50 V | 100 nA @ 50 V | 100 nA @ 50 V | 100 nA @ 50 V | 100 nA @ 50 V |