SD10-471-R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD10-471-R.
| Image |  |
| Series | SD | SD | SD | SD | SD |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 10 µH | 4.7 µH | 2.2 µH | 22 µH | 220 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 760 mA | 1.04 A | 1.35 A | 498 mA | 161 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 752mA | 1.08A | 1.65A | 506mA | 160mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 336mOhm | 153.5mOhm | 91.2mOhm | 671.8mOhm | 6.41Ohm |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) |