SD12-330-R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD12-330-R.
| Inductance | 4.7 µH | 10 µH | 2.2 µH | 1.2 µH | 22 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.46 A | 938 mA | 1.83 A | 2.62 A | 628 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 1.29A | 818mA | 1.8A | 2.45A | 574mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 117.7mOhm | 284.4mOhm | 74.7mOhm | 36.6mOhm | 633.8mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) |