SD18-821-R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD18-821-R.
| Inductance | 1.2 µH | 2.2 µH | 10 µH | 100 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.97 A | 2.55 A | 1.28 A | 419 mA | 1.06 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.95A | 2.16A | 982mA | 321mA | 831mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 29.4mOhm | 39.8mOhm | 158.4mOhm | 1.47Ohm | 227.8mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) |