    Fairview Microwave FMC0101058LF-60
    Part No.:
    FMC0101058LF-60
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    Length:
    60.0" (1.5m) 5.0'
    Cable Type:
    RG-58
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    1 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C