    Fairview Microwave FMCA1446-12
    Part No.:
    FMCA1446-12
    Description:
    COAX CBL SMA TO MMBX
    Style:
    SMA to MMBX
    1st Connector:
    SMA Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector:
    MMBX Plug
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Cable Type:
    RG-174
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    3 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 80°C