    Fairview Microwave FMCA2605/BK-300
    Part No.:
    FMCA2605/BK-300
    Description:
    COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC
    Style:
    1.0/2.3 to HD-BNC
    1st Connector:
    HD-BNC Plug
    2nd Connector:
    1.0/2.3 Plug
    Length:
    300.0" (7.6m) 25.0'
    Cable Type:
    Belden 4694R
    Cable Impedance:
    75 Ohms
    Connector Impedance:
    75 Ohms
    Overall Impedance:
    75 Ohms
    Frequency - Max:
    12 GHz
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 75°C