    Hirose Electric Co Ltd DF9B-15P-1V(32)
    Part No.:
    DF9B-15P-1V(32)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDDF9B-15P-1V(32).pdf
    Description:
    CONN HDR 15POS SMD TIN
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Connector Type:
    Header, Center Strip Contacts
    Number of Positions:
    15
    Pitch:
    0.039" (1.00mm)
    Features:
    Solder Retention
    Contact Finish:
    Tin
    Contact Finish Thickness:
    39.4µin (1.00µm)
    Mated Stacking Heights:
    4.3mm
    Height Above Board:
    0.130" (3.30mm)