    Hirose Electric Co Ltd DF9B-25S-1V(68)
    Part No.:
    DF9B-25S-1V(68)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDDF9B-25S-1V(68).pdf
    Description:
    CONN RCPT 25POS SMD GOLD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Connector Type:
    Receptacle, Outer Shroud Contacts
    Number of Positions:
    25
    Pitch:
    0.039" (1.00mm)
    Features:
    Solder Retention
    Contact Finish:
    Gold
    Contact Finish Thickness:
    16.0µin (0.41µm)
    Mated Stacking Heights:
    4.3mm
    Height Above Board:
    0.130" (3.30mm)
    Category:
    1. How to order DF9B-25S-1V(68) on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the DF9B-25S-1V(68) price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DF9B-25S-1V(68)?
    Image DF9B-31S-1V(32) DF9B-31S-1V(69) DF9B-31P-1V(69) DF9B-25P-1V(32) DF9B-25S-1V(32)
    Part Number DF9B-31S-1V(32) DF9B-31S-1V(69) DF9B-31P-1V(69) DF9B-25P-1V(32) DF9B-25S-1V(32)
    Series DF9 DF9 DF9 DF9 DF9
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Number of Positions 31 31 31 25 25
    Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
    Number of Rows 2 2 2 2 2
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Features Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention
    Contact Finish Tin Gold Gold Tin Tin
    Mated Stacking Heights 4.3mm 4.3mm 4.3mm 4.3mm 4.3mm
    Height Above Board 0.130" (3.30mm) 0.130" (3.30mm) 0.130" (3.30mm) 0.130" (3.30mm) 0.130" (3.30mm)