    Hirose Electric Co Ltd FX6A-50P-0.8SV2
    Part No.:
    FX6A-50P-0.8SV2
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDFX6A-50P-0.8SV2.pdf
    Description:
    CONN HDR 50POS SMD GOLD
    Connector Type:
    Header, Outer Shroud Contacts
    Pitch:
    0.031" (0.80mm)
    Mated Stacking Heights:
    7mm, 9mm
    Height Above Board:
    0.275" (6.99mm)