    Hirose Electric Co Ltd FX6A-50S-0.8SV
    Part No.:
    FX6A-50S-0.8SV
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDFX6A-50S-0.8SV.pdf
    Description:
    CONN RCPT 50POS SMD GOLD
    Connector Type:
    Receptacle, Center Strip Contacts
    Pitch:
    0.031" (0.80mm)
    Mated Stacking Heights:
    5mm, 6mm, 7mm
    Height Above Board:
    0.157" (4.00mm)