    IDEC AL6M-M24P-MJW
    Part No.:
    AL6M-M24P-MJW
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDAL6M-M24P-MJW.pdf
    Description:
    PUSH BUTTON OVERSIZE ROUND
    Pushbutton Switches
    1. How to order AL6M-M24P-MJW on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the AL6M-M24P-MJW price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AL6M-M24P-MJW?
    Switch Function On-Mom - - - -
    Current Rating (Amps) 1A (AC/DC) - - - -
    Voltage Rating - AC 120 V - - - -
    Voltage Rating - DC 24 V - - - -
    Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC - - - -
    Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) - - - -
    Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant - - - -
    Features - - - - -
    Panel Cutout Dimensions Circular - 16.20mm Dia - - - -
    Operating Temperature -25°C ~ 55°C - - - -