    IDEC AL6Q-A24P-QJW
    Part No.:
    AL6Q-A24P-QJW
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDAL6Q-A24P-QJW.pdf
    Description:
    PUSH BUTTON OVERSIZE SQUARE
    Current Rating (Amps):
    1A (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    120 V
    Voltage Rating - DC:
    24 V
    Actuator Type:
    Square, Button
    Actuator Marking:
    Color - Actuator/Cap:
    White
    Illumination Type, Color:
    LED, White
    Illumination Voltage (Nominal):
    24 VAC/DC
    Termination Style:
    Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 16.20mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 55°C