    ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400E-6TLI
    Part No.:
    IS42S32400E-6TLI
    Package:
    86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDIS42S32400E-6TLI.pdf
    Description:
    IC DRAM 128MBIT PAR 86TSOP II
    Package/Case:
    Packaging:
    Tray
    Memory Size:
    128Mbit
    Memory Organization:
    4M x 32
    Clock Frequency:
    166 MHz
    Voltage - Supply:
    3V ~ 3.6V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    86-TSOP II
    Category:
    Memory
    1. How to order IS42S32400E-6TLI on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the IS42S32400E-6TLI price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IS42S32400E-6TLI?
    Image IS42S32400E-7BL IS42S32400E-7TL IS42S32400E-6TL IS42S32400E-6BL IS42S32400E-6BL-TR
    Part Number IS42S32400E-7BL IS42S32400E-7TL IS42S32400E-6TL IS42S32400E-6BL IS42S32400E-6BL-TR
    Series - - - - -
    Package/Case 90-TFBGA 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) 90-TFBGA 90-TFBGA
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
    Memory Format DRAM DRAM DRAM DRAM DRAM
    Technology SDRAM SDRAM SDRAM SDRAM SDRAM
    Memory Size 128Mbit 128Mbit 128Mbit 128Mbit 128Mbit
    Memory Organization 4M x 32 4M x 32 4M x 32 4M x 32 4M x 32
    Memory Interface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
    Clock Frequency 143 MHz 143 MHz 166 MHz 166 MHz 166 MHz
    Access Time 5.4 ns 5.4 ns 5.4 ns 5.4 ns 5.4 ns
    Voltage - Supply 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V