IS42S32400E-7BL-TR.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | 90-TFBGA | 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) | 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) | 90-TFBGA | 90-TFBGA |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tape & Reel (TR) |
| Memory Size | 128Mbit | 128Mbit | 128Mbit | 128Mbit | 128Mbit |
| Memory Organization | 4M x 32 | 4M x 32 | 4M x 32 | 4M x 32 | 4M x 32 |
| Memory Interface | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel |
| Clock Frequency | 143 MHz | 143 MHz | 166 MHz | 166 MHz | 166 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - | - | - | - | - |
| Access Time | 5.4 ns | 5.4 ns | 5.4 ns | 5.4 ns | 5.4 ns |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V |