    ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS45S16400F-7TLA1-TR
    Part No.:
    IS45S16400F-7TLA1-TR
    Package:
    54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDIS45S16400F-7TLA1-TR.pdf
    Description:
    IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Memory Size:
    64Mbit
    Memory Organization:
    4M x 16
    Clock Frequency:
    143 MHz
    Voltage - Supply:
    3V ~ 3.6V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)