    JAE Electronics WR-F40P-VF-A1
    Part No.:
    WR-F40P-VF-A1
    Manufacturer:
    JAE Electronics
    Category:
    Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
    Package:
    Description:
    CONN PLUG 40POS SMD GOLD
    Manufacturer:
    JAE Electronics
    Series:
    WR
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Connector Type:
    Plug, Outer Shroud Contacts
    Number of Positions:
    40
    Pitch:
    0.020" (0.50mm)