    Kamaya Inc. RMC1/16SK3921FTH
    Part No.:
    RMC1/16SK3921FTH
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDRMC1/16SK3921FTH.pdf
    Description:
    RES 3.92K OHM 1% 1/10W 0402
    Resistance:
    3.92 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)