FCA-6M1LCUSTUD2-20.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | L-com | L-com | L-com | L-com | L-com |
| Series | FCA | FCA | FCA | FCA | FCA |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| 1st Connector | LC/UPC Duplex | LC/UPC Duplex | LC/UPC Duplex | ST/UPC Duplex | LC/UPC (4) |
| 2nd Connector | LC/UPC Duplex | LC/UPC Duplex | LC/UPC Duplex | ST/UPC Duplex | LC/UPC (4) |
| Cable Diameter | 0.20" (5.0mm) | 0.20" (5.0mm) | 0.20" (5.0mm) | 0.20" (5.0mm) | 0.22" (5.6mm) |