Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NB181608-10FS.
| Image |  |
| Manufacturer | L-com | L-com | L-com | L-com | L-com |
| Series | NB | NB | NB | NB | NB |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Container Type | Enclosure | Enclosure | Enclosure | Enclosure | Enclosure |
| Size / Dimension | 19.320" L x 17.320" W (490.73mm x 439.93mm) | 19.550" L x 17.550" W (496.57mm x 445.77mm) | 19.550" L x 17.550" W (496.57mm x 445.77mm) | 19.550" L x 17.550" W (496.57mm x 445.77mm) | 19.550" L x 17.550" W (496.57mm x 445.77mm) |
| Height | 9.580" (243.33mm) | 9.000" (228.60mm) | 10.000" (254.00mm) | 9.000" (228.60mm) | 10.000" (254.00mm) |
| Area (L x W) | 334in² (2156cm²) | 343in² (2213cm²) | 343in² (2213cm²) | 343in² (2213cm²) | 343in² (2213cm²) |
| Design | Hinged Door | Hinged Door | Hinged Door | Hinged Door | Hinged Door |
| Color | Gray | Gray | Gray | Gray | Light Gray |
| Thickness | 0.098" (2.50mm) | - | 0.098" (2.50mm) | 0.098" (2.50mm) | 0.098" (2.50mm) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Material Flammability Rating | UL94 5V | UL94 5V | UL94 5V | UL94 5V | - |