44-CBSF-2.0X6.0X0.4.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | 40-CBS | - | 40-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) | 0.400" (10.16mm) |
| Length - Overall | 1.500" (38.10mm) | 1.000" (25.40mm) | 3.500" (88.90mm) | 1.000" (25.40mm) | 2.000" (50.80mm) |
| Width - Overall | 1.000" (25.40mm) | 0.500" (12.70mm) | 2.000" (50.80mm) | 1.000" (25.40mm) | 0.750" (19.05mm) |