51-CBSF-1.5X2.0.pdf
| Image |  |
| Series | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) |
| Length - Overall | 2.750" (69.85mm) | 3.250" (82.55mm) | 1.500" (38.10mm) | 1.500" (38.10mm) | - |
| Width - Overall | 1.250" (31.75mm) | 2.000" (50.80mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.500" (38.10mm) | 24.000" (609.60mm) |