53-CBSFNSV-4.0X4.5X0.5.pdf
| Image |  |
| Series | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS | 50-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece | Shield, 2-Piece |
| Height - Overall | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) |
| Length - Overall | 3.000" (76.20mm) | 3.250" (82.55mm) | 2.500" (63.50mm) | 3.500" (88.90mm) | 3.000" (76.20mm) |
| Width - Overall | 2.250" (57.15mm) | 1.750" (44.45mm) | 0.500" (12.70mm) | 1.250" (31.75mm) | 0.750" (19.05mm) |