ECW-U2223JC9.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-U2223JC9.
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | 1206 (3216 Metric) | Radial | 1913 (4833 Metric) |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1000 pF | 0.47 µF | 2200 pF |
| Tolerance | ±10% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage Rating - AC | 84V | - | 40V | 84V | 125V |
| Voltage Rating - DC | 450V | 450V | 100V | 450V | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Surface Mount | Through Hole | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm) | 0.689" L x 0.307" W (17.50mm x 7.80mm) | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 0.512" L x 0.343" W (13.00mm x 8.70mm) | 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) | 0.433" (11.00mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.764" (19.40mm) | 0.067" (1.70mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | Solder Pads | PC Pins | Solder Pads |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) | 0.591" (15.00mm) | - | 0.394" (10.00mm) | - |