ERZ-VA5D271.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERZ-VA5D271.
| Image |  |
| Package / Case | Disc 8.5mm | Disc 11.5mm | Disc 8.5mm | Disc 8.5mm | Disc 8.5mm |
| Maximum AC Volts | 35 V | 275 V | 25 V | 30 V | 17 V |
| Maximum DC Volts | 45 V | 350 V | 31 V | 38 V | 22 V |
| Varistor Voltage (Min) | 50 V | 387 V | 35 V | 42 V | 24 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 56 V | 430 V | 39 V | 47 V | 27 V |
| Varistor Voltage (Max) | 62 V | 473 V | 43 V | 52 V | 30 V |
| Current - Surge | 500 A | 3.5 kA | 500 A | 500 A | 500 A |
| Energy | 3.4J | 80J | 2.4J | 2.8J | 1.6J |
| Number of Circuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 1500 pF @ 1 kHz | 270 pF @ 1 kHz | 1600 pF @ 1 kHz | 1550 pF @ 1 kHz | 3400 pF @ 1 kHz |