PPL36U-480.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PPL36U-480.
| Image |  |
| Manufacturer | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA |
| Series | PPL36U-L6 (36W) | PPL36U (36W) | PPL36U (36W) | PPL36U (36W) | PPL36U (36W) |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Region Utilized | International | International | International | International | International |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output | 12V | 5V | 9V | 24V | 18V |
| Current - Output (Max) | 3A | 5A | 3.34A | 1.5A | 2A |
| Power (Watts) | 36 W | 25 W | 30 W | 36 W | 36 W |
| No Load Power Consumption | 100mW (Max) | 75mW (Max) | 75mW (Max) | 75mW (Max) | 75mW (Max) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| Output Connector | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Cord Length | 59" (1.50m) | 39.4" (1.00m) | 59" (1.50m) | 59" (1.50m) | 59" (1.50m) |
| Input Connector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) |