    Remington Industries 0.25X0.50FLT304SS-8
    Part No.:
    0.25X0.50FLT304SS-8
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED0.25X0.50FLT304SS-8.pdf
    Description:
    1/4X1/2 304 STNLSS STL FLT 8"L
    Shipping
    Inventory:50
    Comments
    In Stock:50
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Stainless Flat Bar
    Specifications:
    8.000" L x 0.500" W x 0.250" H (203.20mm x 12.70mm x 6.35mm)