    Remington Industries 0.25X3.0FLT6061T6511-6
    Part No.:
    0.25X3.0FLT6061T6511-6
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED0.25X3.0FLT6061T6511-6.pdf
    Description:
    0.25X3.0FLT6061T6511-6 1/4" X 3"
    Shipping
    Inventory:50
    Comments
    In Stock:50
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Aluminum Flat Bar
    Specifications:
    6.000" L x 3.000" W x 0.250" H (152.40mm x 76.20mm x 6.35mm)