    Remington Industries 0.375RD6061T6511-10
    Part No.:
    0.375RD6061T6511-10
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED0.375RD6061T6511-10.pdf
    Description:
    0.375RD6061T6511-10 3/8" DIAMETE
    Shipping
    Inventory:50
    Comments
    In Stock:50
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Aluminum Round Rod
    Specifications:
    0.375" Dia x 10.000" L (9.53mm x 254.00mm)