    Remington Industries 0.75X6.0FLT6061T6511-1
    Part No.:
    0.75X6.0FLT6061T6511-1
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED0.75X6.0FLT6061T6511-1.pdf
    Description:
    3/4" X 6" ALUMINUM FLAT BAR, 606
    Shipping
    Inventory:50
    Comments
    In Stock:50
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Aluminum Flat Bar
    Specifications:
    1.000" L x 6.000" W x 0.750" H (25.40mm x 152.40mm x 19.05mm)