    Remington Industries 1.5RD6061T6511-2
    Part No.:
    1.5RD6061T6511-2
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED1.5RD6061T6511-2.pdf
    Description:
    1.5RD6061T6511-2 1-1/2" DIAMETER
    Shipping
    Inventory:50
    Comments
    In Stock:50
    Manufacturer:
    Remington Industries
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Aluminum Round Rod
    Specifications:
    1.500" Dia x 2.000" L (38.10mm x 50.80mm)