    Ruland Manufacturing MDCD25-10-7-A
    Part No.:
    MDCD25-10-7-A
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMDCD25-10-7-A.pdf
    Description:
    10 MM X 7 MM DISC COUPLING
    Shipping
    Inventory:8
    Comments
    In Stock:8
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Disc Coupling
    Specifications:
    1.000" (25.40mm) Outer Diameter x 1.374" (34.90mm) Length