    Ruland Manufacturing MDCD33-16-12-A
    Part No.:
    MDCD33-16-12-A
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMDCD33-16-12-A.pdf
    Description:
    16 MM X 12 MM DISC COUPLING
    Shipping
    Inventory:12
    Comments
    In Stock:12
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Disc Coupling
    Specifications:
    1.313" (33.35mm) Outer Diameter x 1.770" (45.00mm) Length