    Ruland Manufacturing MDCSK41-12-10-A
    Part No.:
    MDCSK41-12-10-A
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMDCSK41-12-10-A.pdf
    Description:
    12 MM X 10 MM DISC COUPLING
    Shipping
    Inventory:5
    Comments
    In Stock:5
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Disc Coupling
    Specifications:
    1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 30.382" (9.70mm) Length