    Ruland Manufacturing MSPB-55-SS
    Part No.:
    MSPB-55-SS
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMSPB-55-SS.pdf
    Description:
    55 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
    Shipping
    Inventory:25
    Comments
    In Stock:25
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Shaft Collar
    Specifications:
    3.228" (82.00mm) Outer Diameter x 0.748" (19.00mm) Width