    Ruland Manufacturing MWS25-8-8-SS
    Part No.:
    MWS25-8-8-SS
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMWS25-8-8-SS.pdf
    Description:
    8MMX8MM STAINLESS BEAM CPLNG
    Shipping
    Inventory:10
    Comments
    In Stock:10
    Manufacturer:
    Ruland Manufacturing
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Type:
    Beam Coupling
    Specifications:
    0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 0.945" (24.00mm) Length